e-Kiosk.pl - Świat Nauki 11/2019

czytaj

Świat Nauki

11/2019 (24.10.2019)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
12.99 zł 12.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 26% w porównaniu do ceny z okładki

47,50 zł

Opis

Fruwające potwory mezozoicznych przestworzy: skamieniałości i modelowanie matematyczne odsłaniają tajemnice od dawna otaczające pterozaury; fizycy od dawna próbują znaleźć nadprzewodnik, który zachowywałby swoje niezwykłe właściwości w temperaturze pokojowej – osiągnięcia teoretyków mogą dać nowy impuls tym poszukiwaniom; czy śmierć jest odwracalna: eksperyment, w którym częściowo ożywiono mózgi świn zabitych w rzeźni, rodzi pytanie, kiedy dokładnie kończy się życie; standardowe metody naukowe znalazły się pod ostrzałem – czy dojdzie do zmian?; jak ograć demokrację: czarny scenariusz dla amerykańskiej kampanii prezydenckiej w 2020 roku; ryżowy róg obfitości: czy uda się ocalić resztki niezwykłej bioróżnorodności ryżu w Azji Południowej; oszustwo w naturze: homo sapiens nie jest jedynym gatunkiem, który oszukuje – w świecie zwierzęcym nieuczciwość jest powszechna; dzieci chodzące do przedszkoli, w których są zachęcane do rozwijania języka mówionego i umiejętności koncentracji, radzą sobie lepiej w szkole i poza nią.

ŚWIAT NAUKI

Gdy inni opisują naukę, nasi autorzy ją tworzą

"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 160-letniej tradycji, wydawanego w 18 wersjach językowych i w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, technikach i technologiach. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla (132 do jesieni 2006 roku), w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym. Nie ma dziedziny ani formy dziennikarskiej, która byłaby w nim pomijana.

Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Coraz częściej w "Świecie Nauki" publikują również polscy naukowcy. Obok dużych artykułów czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego, odpowiedzi na pytania czytelników oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych. Od 2003 roku pod szyldem "Świata Nauki" pojawiają się również monograficzne wydania specjalne.

Zobacz też: wydania specjalne Świata Nauki.

czytaj więcej zwiń opis