e-Kiosk.pl - Ruch Muzyczny 19/2021

czytaj

Ruch Muzyczny

19/2021 (23.09.2021)

Liczba stron: 52

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł
125,00 zł

Opis

W numerze między innymi:
Jak wprowadzić w świat dźwięków, czyli o otwieraniu się na muzykę współczesną. Krzysztof Kwiatkowski przywołuje przykłady zagranicznych inicjatyw kierowanych nie tylko do najmłodszych, a Barbara Bogunia opisuje najciekawsze krajowe przypadki przyfestiwalowej edukacji. Asi Mina (Joanna Bronisławska) daje kilka rad rodzicom, w jaki sposób wzbudzać w dzieciach pozytywne emocje związane z odbiorem muzyki współczesnej, a 13-letnia Tosia z pomocą mamy Ani Karpowicz dzieli się przemyśleniami na temat dźwięków, które dorosłym wydają się obce.
Relacje z festiwali: Chopin i jego Europa w Warszawie, Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu, Sinfonia Varsovia swojemu miastu i „Eksperymentalnych wtorków”, Innsbrucker Festwochen der Alten Musik premiery „Wandy” Joanny Wnuk-Nazarowej na Wawelu a także XIX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.
Recenzje płyt: kompletu dzieł na głos i fortepian Simona Laksa, koncertów fortepianowych Brahmsa w wykonaniu Andrasa Schiffa i Orkiestry Wieku Oświęcenia, „Josten Myburgh – Sculthorpe Studies”, „Great Encounters”, „Let My People Go” Archie’go Sheppa & Jasona Morana, „Picaflor” Martina Bruhna, „Goplany” Władysława Żeleńskiego i „Manru” Ignacego Jana Paderewskiego, a także „Szkoły na fortepian” Lang Langa.
„Odyseja polsko-węgierska pod flagą biało-czerwoną” – z Szábolcsem Esztényim rozmawia Michał Mendyk.
Antoni Michnik kreśli portret Yoshiego Wady, Beata Bolesławska-Lewandowska sięga po kolejne skarby z teki Zygmunta Mycielskiego, a Bartłomiej Gembicki wyjaśnia, dlaczego postać Josquina to klasyczny przykład muzycznej mitologizacji. v Wiktor Brégy. Historia artysty – Dylematy adepta sztuki wokalnej.

„Ruch Muzyczny” to najstarsze i najważniejsze polskie czasopismo poświęcone muzyce poważnej wszystkich epok. Publikuje artykuły i komentarze dotyczące bieżącego życia muzycznego, relacje z koncertów, festiwali oraz spektakli operowych i baletowych, recenzje płyt, książek i nut, wywiady z muzykami, felietony, eseje o historii i współczesności muzyki klasycznej. Dla „Ruchu Muzycznego” piszą najlepsi polscy krytycy i publicyści muzyczni. Z pismem stale współpracują wybitni ilustratorzy i fotograficy.

czytaj więcej zwiń opis