e-Kiosk.pl - Tygodnik Powszechny 1/2011

czytaj

Tygodnik Powszechny

1/2011 (28.12.2010)

Liczba stron: 44

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
3.20 zł
400,00 zł

Opis

W noworocznym numerze „Tygodnika”: rozmowa dwóch naczelnych „Tygodnika” – obecnego, ks. Adama Bonieckiego i przyszłego – Piotra Mucharskiego; Elżbieta Isakiewicz i Przemysław Wilczyński o pladze plagiatów, jaka opanowała polskie szkoły wyższe i zamiataniu skandali związanych z ich wykryciem pod dywan; Michał Olszewski o nowej książce Jana Tomasza Grossa „Złote żniwa”; Józefa Hennelowa o narastających trudnościach w dialogu polsko-litewskim; Tomasz Ponikło o rodzinie w nowej formie; Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki zastanawiają się nad fenomenem Łukaszenki; Maciej Wiśniewski o wyroku po latach na argentyńskim eksdyktatorze; ks. Jan Kracik o tym, jak formował się obowiązujący dziś kalendarz świąteczno-noworoczny; Adam Węgłowski wyjaśnia, dlaczego Szwedzi nigdy nie oddali zrabowanych w czasie „potopu” skarbów i jak tłumaczą dzisiaj swoje postępowanie.

„Tygodnik Powszechny” – Tygodnik suwerenny dzięki Czytelnikom. Rośniemy z Wami!

„Kogo męczy jałowa wojna polsko-polska, kto chce się dać zaskoczyć, zamiast czytać dzień w dzień i tydzień w tydzień ten sam tekst utwierdzający go w jego jedynie słusznych poglądach na wiarę, politykę, ekonomię i Pana Boga – niech sięga po „Tygodnik”. Na zbudowaniu takiego miejsca wytchnienia i zaskoczenia czytelniczek i czytelników najbardziej nam zależy” – Piotr Mucharski, redaktor naczelny.

„Tygodnik Powszechny” pisze o WIERZE i niewierze w Kościele i poza nim. Wśród autorów ksiądz Adam Boniecki, Artur Sporniak, Piotr Sikora, Edward Augustyn, Zuzanna Radzik.

Społeczne energie i alergie w KRAJU opisują Tomasz Stawiszyński, Marcin Napiórkowski, Anna Golus, Przemysław Wilczyński, Krzysztof Story, Ewelina Burda, Michał Okoński. Reportaże Anny Goc, Marcina Żyły, Adama Robińskiego, Małgorzaty Nocuń. O polityce z sensem i polityce bez sensu piszą Stefan Sękowski, Piotr Wójcik, Marek Rabij, Jacek Gądek, Marek Kęskrawiec. Satyryczne rysunki Bartosza Minkiewicza, autora „Wilqa”.

Co czytać, słuchać, oglądać w KULTURZE radzą: Ryszard Koziołek, Anita Piotrowska, Marek Bieńczyk, Dorota Kozińska, Dariusz Kosiński, Olga Drenda, Andrzej Stasiuk, Wojciech Bonowicz, Piotr Kosiewski. Z twórcami i twórczyniami rozmawiają Katarzyna Kubisiowska, Urszula Honek, Monika Ochędowska.

Relacje ze ŚWIATA bez granic – korespondencje ze wszystkich kontynentów. Tajemnice Rosji odkrywa Anna Łabuszewska, ducha Ukrainy opisuje Paweł Pieniążek, a Wojciech Jagielski pisze o przemilczanych stronach świata.

W NAUCE o życiu natury i naturze życia piszą Łukasz Lamża, Michał Heller, Łukasz Kwiatek, Agata Kaźmierska, Tomasz Miller, Szymon Drobniak, Bartosz Kabała.

O wszystkich SMAKACH świata pisze Paweł Bravo.

„Tygodnik Powszechny”: weź, czytaj!

czytaj więcej zwiń opis