Wojciech Cejrowski o Donaldzie Tusku, Ewie Kopacz, islamistach i schizmie; Beata Szydło nie jest charyzmatycznym liderem, ale w końcówce kampanii to właśnie spokój ma być jej największym atutem; zmarł jeden z najpopularniejszych w świecie autorów kryminałów; o filmie Ridleya Scotta; istnienie lewicy we współczesnym świecie w ogóle ma niewiele sensu, ale w Polsce po Tusku nie ma go już za grosz; dlaczego w sprawie imigrantów doszło do podziału między Niemcami i Austrią a Słowacją, Rumunią i Węgrami; Philippe de Villiers - jeden z jego przodków wraz z carycą Katarzyną II odwiedzał Krym - po 200 latach były francuski europoseł był na Krymie witany przez Putina; to nie biologia ani kultura decydują, że dostrzegamy w kimś piękno; Jukatan - meksykański półwysep przyciąga co roku kilkanaście milionów urlopowiczów.
Tygodnik „Do Rzeczy” to pismo o profilu konserwatywno liberalnym dla ludzi, którzy nie boją się myśleć. Kto chce zrozumieć współczesny świat i Polskę powinien po nie sięgnąć. Pismo skupia się na opisywaniu zjawisk politycznych, społecznych, gospodarczych i religijnych z innej niż powszechnie przyjęta perspektywy.
Jego autorzy to znani publicyści, pisarze i historycy. „Do Rzeczy” kieruje Paweł Lisicki, a na stałe pisują w nim m.in. Rafał A. Ziemkiewicz , Piotr Gabryel, Cezary Gmyz, Piotr Semka, Piotr Zychowicz, Kamila Baranowska, Piotr Gociek, Grzegorz Kucharczyk, Wojciech Wybranowski i Łukasz Warzecha.
czytaj więcej
zwiń opis