e-Kiosk.pl - Dzikie Życie 2/2016

czytaj

Dzikie Życie

2/2016 (03.02.2016)

Liczba stron: 40

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.00 zł
60,00 zł

Opis

W artykule otwierającym lutowy numer „Przedszkola leśne. Kilka refleksji o wychowaniu w lesie” Rafała Ryszka prezentuje koncepcję wychowawczą, która w Polsce jest mało znana, natomiast w wielu krajach na świecie realizowana jest z dużym powodzeniem. Przedszkole leśne to spacery i aktywność fizyczna, to codzienna konieczność, stały kontakt z naturą, doświadczenie cykliczności pór roku, doznania akustyczne nieznane z sal wychowawczych. Tematami wiodącymi numeru są: przedszkola leśne, idea uniwersytetu ludowego na przykładzie działalności uniwersytetu w Grzybowie, Ścieżka Tęczowych Wojowników – edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, rozmowa z bajarką, problemy narciarstwa biegowego. W lutowym numerze DŻ ponadto: „O co chodzi w leśnym przedszkolu” Ewy Kaliszuk i Adama Kaliszuka „Ścieżka Tęczowych Wojowników” Dariusza Matusiaka, Danuty Nowak „Blisko przyrody i człowieka” wywiad z Ewą Smuk-Stratenwerth i Peterem Stratenwerthem „O ojcu Uniwersytetów Ludowych Grundtvigu i naszej inicjatywie w Grzybowie” Ewy Smuk-Stratenwerth „Świat powinien się zatrzymać” wywiad z Antoniną Krzysztoń „Baśń ma w sobie skarb dla każdego” wywiad z Magdą Polkowską „Ciemna” Magdy Polkowskiej „Mapy zmieniające świat” Pawła Wyszomirskiego „Problemy ze znikającym śniegiem” Piotra Manowieckiego „Słoń azjatycki – dziki, lecz zniewolony” Marii Kuczkowicz „Najważniejsza wiadomość w historii ludzkości” Ryszarda Kulika „W poszukiwaniu nowych leków – rola przypadku” prof. Piotra Skubały „Wspólna hierarchia wartości i negocjacje” prof. Jana Marcina Węsławskiego Wieści ze świata Ścinki

Dzikie Życie – jedyne pismo w Polsce, w którym problemy niszczenia przyrody zajmują priorytetowe miejsce. Na łamach „Dzikiego Życia” poruszane są najbardziej kontrowersyjne tematy dotyczące dewastacji naturalnych, nieprzekształconych obszarów przyrodniczych.
Nie rezygnujemy z podejmowania „niewygodnych” tematów i kwestii dotyczących niszczenia Przyrody.

Pismo niezależne, nie zawiera reklam komercyjnych.
Bezkompromisowość pisma została doceniona w środowisku związanym z ochroną przyrody a sam miesięcznik wyróżniono właśnie za „odwagę i dociekliwość w opisywaniu problemów związanych z ochroną przyrody”.

Na łamach pisma dowiesz się o:

  • najważniejszych problemach ekologicznych w kraju i na świecie;
  • miejscach eksploatacji środowiska;
  • poglądach intelektualistów i osób publicznych na problemy ochrony przyrody;
  • filozoficznych aspektach ochrony przyrody;
  • poczynaniach urzędników państwowych i służb ochrony przyrody.


Miesięcznik „Dzikie Życie” wydawany jest od 1994 roku. Powstał aby nagłośnić działania zmierzające do ochrony Puszczy Białowieskiej. Od tamtej pory objął patronatem medialnym wiele podobnych inicjatyw, m.in. zakończone sukcesami kampanie dla ochrony dużych drapieżników i Doliny Rospudy oraz sprawę rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch.
W „Dzikim Życiu” znajdziesz wywiady, felietony, recenzje książek i muzyki, spotkasz znane osobistości: naukowców czy osoby związane z kulturą, sztuką i sportem. Na łamach czasopisma gościli m.in. Artur Barciś, Krzysztof Czyżewski, Wojciech Eichelberger, Stanisław Lem, Peter Matthiessen, Arne Naess, Jurek Owsiak, Renata Przemyk, John Seed, Olga Tokarczuk, Beata Tyszkiewicz, Maciej Żurawski.

Czytając Dzikie Życie wspierasz działania na rzecz zachowania najcenniejszych miejsc polskiej przyrody!

Sprawdź bezpłatne wydanie "Dzikiego Życia".

czytaj więcej zwiń opis