Upoważnienie pracownika do załatwienia sprawy; zakres czynności pracowników samorządowych; nadgodziny kierownictwa; przesunięcia terminu i przerwy w trwaniu urlopu; zakaz zatrudniania krewnych w instytucjach samorządowych; rezygnacja z ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy a odpowiedzialność pracodawcy; ekwiwalent za odzież roboczą, obuwie robocze oraz środki ochrony indywidualnej dla pracowników pomocy społecznej; sankcje oraz wyłączenia prawa do zasiłku chorobowego w świetle kontroli zasiłkowej ZUS; wynagradzanie pracowników niebędących nauczycielami, zatrudnionych w szkołach i przedszkolach; zasady przyznawania pracownikom samorządowym dodatków specjalnych; podatkowe skutki korzystania w pracy z samochodu; porady prawne: nieterminowa wypłata wynagrodzenia za pracę, przerwa na karmienie dziecka piersią; orzecznictwo: pracownik zatrudniony na podstawie powołania a porozumienie zmieniające; zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej przez pracodawcę.
PRACOWNIK SAMORZĄDOWY to pierwszy miesięcznik na rynku, w którym sprawy kadrowo-płacowe odnoszą się do wszystkich pracowników samorządowych. Zakres tematów poruszanych na łamach pisma w pełni obejmuje problemy dotyczące zagadnień personalnych, tj. spraw kadrowych, płacowych oraz zarządzania pracownikami. Czytelnicy odnajdą w nim:
- rozwiązania konkretnych problemów,
przykłady dobrych praktyk,
- porady i interpretacje przepisów,
- odpowiedzi na swoje pytania,
- nowe prawo i planowane zmiany,
- orzecznictwo, wzory dokumentów, wskaźniki, stawki.
Miesięcznik adresowany jest do: pracowników urzędów i samorządowych jednostek organizacyjnych, w szczególności do pracowników działów personalnych, specjalistów do spraw kadrowo-płacowych, kadry zarządzającej JST.
czytaj więcej
zwiń opis