Zarządzanie majątkiem wygaszanego gimnazjum w okresie reformy oświaty; etyka w samorządzie; status pracownika samorządowego w kontekście organizacji usług wspólnych w gminach; ochrona danych osobowych pracowników samorządowych w procesie rekrutacji; za bałagan w aktach pracowniczych grożą surowe kary; dodatkowe zatrudnienie nauczyciela; dodatki do wynagrodzenia; co zostanie do wypłaty po odjęciu alimentów, kredytów i kar?; rekompensata pracy w sobotę, niedzielę i święta świadczonej przez pracownika samorządowego; upoważnienia i pełnomocnictwa po zmianie nazwy i siedziby jednostki samorządowej; błędne orzeczenie lekarskie a wypadek przy pracy; urlop wychowawczy a rezygnacja z zatrudnienia; zasady udzielania urlopów wypoczynkowych.
PRACOWNIK SAMORZĄDOWY to pierwszy miesięcznik na rynku, w którym sprawy kadrowo-płacowe odnoszą się do wszystkich pracowników samorządowych. Zakres tematów poruszanych na łamach pisma w pełni obejmuje problemy dotyczące zagadnień personalnych, tj. spraw kadrowych, płacowych oraz zarządzania pracownikami. Czytelnicy odnajdą w nim:
- rozwiązania konkretnych problemów,
przykłady dobrych praktyk,
- porady i interpretacje przepisów,
- odpowiedzi na swoje pytania,
- nowe prawo i planowane zmiany,
- orzecznictwo, wzory dokumentów, wskaźniki, stawki.
Miesięcznik adresowany jest do: pracowników urzędów i samorządowych jednostek organizacyjnych, w szczególności do pracowników działów personalnych, specjalistów do spraw kadrowo-płacowych, kadry zarządzającej JST.
czytaj więcej
zwiń opis