Składki na emerytury bez limitu; rodzinne domy pomocy nie tylko dla OPP; doprecyzowanie zasad prewencji wypadkowej; krótsze przechowywanie akt pracowniczych; senat przyjął zmiany w przyznawaniu najniższych emerytur; jawność życia publicznego; zarządzanie różnorodnością w urzędzie; nabór w samorządzie; nawiązanie stosunku pracy z dyrektorem; prowadzenie działalności gospodarczej i politycznej przez dyrektora szkoły; co dalej z doradcami i asystentami; czas pracy pracowników samorządowych; rozliczanie kosztów podróży zagranicznej; dodatek do wynagrodzenia 250 zł dla pracowników socjalnych; dodatkowy urlop wypoczynkowy dla pracownika socjalnego; wydatki z ZFRON nie muszą być publikowane; obowiązek zapewnienia tłumacz migowego; kierownik „pełniący obowiązki”; przesłanki zgody rady powiatu na rozwiązanie stosunku pracy z radnym; prawo do emerytury lub renty; moment powstania niepełnosprawności; jak się przygotować do kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.
PRACOWNIK SAMORZĄDOWY to pierwszy miesięcznik na rynku, w którym sprawy kadrowo-płacowe odnoszą się do wszystkich pracowników samorządowych. Zakres tematów poruszanych na łamach pisma w pełni obejmuje problemy dotyczące zagadnień personalnych, tj. spraw kadrowych, płacowych oraz zarządzania pracownikami. Czytelnicy odnajdą w nim:
- rozwiązania konkretnych problemów,
przykłady dobrych praktyk,
- porady i interpretacje przepisów,
- odpowiedzi na swoje pytania,
- nowe prawo i planowane zmiany,
- orzecznictwo, wzory dokumentów, wskaźniki, stawki.
Miesięcznik adresowany jest do: pracowników urzędów i samorządowych jednostek organizacyjnych, w szczególności do pracowników działów personalnych, specjalistów do spraw kadrowo-płacowych, kadry zarządzającej JST.
czytaj więcej
zwiń opis