Zmiany w prawie w 2018 roku; odpisy amortyzacyjne w kosztach podatkowych do zmiany; II etap „Za życiem” w Sejmie; ograniczenie niedzielnego handlu od marca; o uczeniu pracowników samorządowych inaczej; skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacja; „nadużycie władzy” oraz „wymuszanie zeznań” jako przykłady przestępstw urzędniczych; umowy o pracę w zamówieniach publicznych; zakres obowiązywania Karty nauczyciela w przedszkolu niepublicznym; zmiany w sposobie podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jst; jak zadbać o wzrok pracownika; motywacyjny system wynagrodzeń w administracji samorządowej; odpłatne przejazdy środkami transportu publicznego; 500+ po rozwodzie; niepogarszanie sytuacji majątkowej pracownika korzystającego z urlopu; zakaz ustalania warunkowego wynagrodzenia; „utrata zatrudnienia” i „uzyskanie zatrudnienia”; możliwość uzyskania renty.
PRACOWNIK SAMORZĄDOWY to pierwszy miesięcznik na rynku, w którym sprawy kadrowo-płacowe odnoszą się do wszystkich pracowników samorządowych. Zakres tematów poruszanych na łamach pisma w pełni obejmuje problemy dotyczące zagadnień personalnych, tj. spraw kadrowych, płacowych oraz zarządzania pracownikami. Czytelnicy odnajdą w nim:
- rozwiązania konkretnych problemów,
przykłady dobrych praktyk,
- porady i interpretacje przepisów,
- odpowiedzi na swoje pytania,
- nowe prawo i planowane zmiany,
- orzecznictwo, wzory dokumentów, wskaźniki, stawki.
Miesięcznik adresowany jest do: pracowników urzędów i samorządowych jednostek organizacyjnych, w szczególności do pracowników działów personalnych, specjalistów do spraw kadrowo-płacowych, kadry zarządzającej JST.
czytaj więcej
zwiń opis