Po euforii czas na refleksję – osiągnęliśmy niewątpliwy sukces w negocjacjach budżetowych, możemy mieć nadzieję, że zostanie on potwierdzony w dalszym procedowaniu budżetu UE; ile naprawdę pracują nauczyciele – nie podnosić pensum wszystkim, tylko zróżnicować w zależności od przedmiotu i liczebności klasy – takie są wnioski samorządowców po lekturze raportu na temat czasu pracy nauczycieli; prezydent to bardziej szeryf czy negocjator – od debaty prezydentów polskich miast zaczął się Kongres Regionów w malowniczej Świdnicy; mieszkańcy chcą sami decydować o wydatkach – jak zaktywizować mieszkańców i dać im możliwość realnego uczestnictwa w projektowaniu miejskiego budżetu? Stworzyć budżet obywatelski; gmina jako dziedzic długów mieszkańców – w ostatnim czasie głośne stało się stanowisko Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski w sprawie dziedziczonych przez gminy spadków oraz egzekucji z mienia gminy przekraczającej wartość otrzymanego spadku; trolejbusy szansą dla dużych miast – budowa linii trolejbusowych jest znacznie tańsza niż tramwajowych, a Unia Europejska chętnie wspiera proekologiczne projekty komunikacyjne.
WSPÓLNOTA – najdłużej ukazujące się pismo o tematyce samorządowej na rynku. Adresowane jest do kadry zarządzającej JST, radnych oraz pracowników urzędów, jednostek organizacyjnych JST i studentów.
Dzięki krótkiemu cyklowi wydawniczemu pracownicy samorządowi właśnie we WSPÓLNOCIE najszybciej uzyskują aktualne informacje z zakresu:
- procesu legislacyjnego w instytucjach centralnych,
- praktycznego stosowania prawa,
- poradnictwa i odpowiedzi na pytania prawne,
- finansów i gospodarki samorządu,
- informacji o życiu środowiskowym samorządowców.
czytaj więcej
zwiń opis