e-Kiosk.pl - Świat Nauki 7/2009

czytaj

Świat Nauki

7/2009 (23.06.2009)

Liczba stron: 92

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
12.99 zł
159,00 zł

Opis

  • Nieoczekiwane planety: największą niespodzianką dla astronomów były układy planetarne otaczające gwiazdy neutronowe oraz białe i brązowe karły.
  • Okazuje się, że nawet niewielkie zmiany w DNA, kiedyś bagatelizowane jako nieszkodliwe („ciche”), odgrywają istotną rolę w chorobach człowieka, ewolucji i biotechnologii.
  • Specjalizacja półkul mózgowych rozpoczęła się już pół miliarda lat temu.
  • Nowe, trójwymiarowe mikrochipy racetrack memory mają szansę zastąpić współczesne pamięci nieulotne typu flash.
  • Dlaczego lubimy koty, skoro w niewielkim stopniu przyczyniają się do przetrwania człowieka? Udomowienie tych czworonogów zaczęło się prawdopodobnie 10 tys. lat temu.
  • Gwałtownie maleją globalne zasoby fosforu. Czy czeka nas rolnicza katastrofa?


Gdy inni opisują naukę, nasi autorzy ją tworzą.
"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 175-letniej tradycji, wydawanego w kilkunastu wersjach językowych. Poprzez swoje strony internetowe, wydania papierowe i cyfrowe, newslettery i aplikacje dociera do ponad 10 mln ludzi miesięcznie na całym świecie.
Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, stanie współczesnych badań w obszarze techniki i technologii. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla, w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym.
Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Obok artykułów przewodnich czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych.

czytaj więcej zwiń opis