Śledztwo „Do Rzeczy” – dlaczego władze PRL nie chciały schwytać Josefa Mengele – władze Polski Ludowej były informowane, gdzie może się ukrywać niemiecki zbrodniarz, nie zrobiły jednak nic, aby go schwytać; przypadek Lisa, czyli gdzie kończy się dziennikarstwo; czy ujrzą w Gowinie lidera – były minister sprawiedliwości szuka wyborców, których przekona swoimi konserwatywno-liberalnymi hasłami; kontrola wolności – fotoradarów przybywa, a rząd Tuska już kombinuje, co zrobić, aby kierowcy płacili jeszcze więcej; Alice Munro, Nobel zasłużony – mimo całego artyzmu tej prozy książki tegorocznej noblistki nie są literaturą dla koneserów, lecz dla zwykłych czytelników, im też coś w końcu się od pisarzy należy.
Tygodnik „Do Rzeczy” to pismo o profilu konserwatywno liberalnym dla ludzi, którzy nie boją się myśleć. Kto chce zrozumieć współczesny świat i Polskę powinien po nie sięgnąć. Pismo skupia się na opisywaniu zjawisk politycznych, społecznych, gospodarczych i religijnych z innej niż powszechnie przyjęta perspektywy.
Jego autorzy to znani publicyści, pisarze i historycy. „Do Rzeczy” kieruje Paweł Lisicki, a na stałe pisują w nim m.in. Rafał A. Ziemkiewicz , Piotr Gabryel, Cezary Gmyz, Piotr Semka, Piotr Zychowicz, Kamila Baranowska, Piotr Gociek, Grzegorz Kucharczyk, Wojciech Wybranowski i Łukasz Warzecha.
czytaj więcej
zwiń opis