e-Kiosk.pl - CD-Action Retro 1/2022

czytaj

CD-Action Retro

1/2022 (28.06.2022)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
11.99 zł

Opis

Głównymi filarami trzeciego numeru Retro są dwa działy, nazwane zgodnie z klimatem magazynu: C:\Publicystyka_ oraz C:\Replay_. Ten pierwszy otwiera tekst Smugglera o wzlocie i upadku Commodore Business Machines… i uzupełniający go artykuł na czterdziestolecie Commodore’a 64, a na dokładkę tekst DaeLa o Amidze. Poza tym „Magnavox Odyssey: Początek odysei” i wspominki związane z prasą growo-komputerową, a także „Cudowną epokę shareware”. Do tego rotoskopia w grach i ditherpunk – nurt gier ubogich w kolory.
Motywem przewodnim numeru jest horror. Smuggler pisze o początkach horroru w grach wideo, a następnie zabiera nas na pogawędkę o grze Tempest. Mamy „Organizm (niemal) doskonały” o grach w uniwersum Obcego, felieton o sztuce straszenia napisał Otton, a o grach Shinjiego Mikamiego – ojca survival horrorów – Maciej Bachorski. Nie mogłoby przy okazji klimatów grozy zabraknąć Eugeniusza Siekiery – jest więc „Potępieńcza gra. O romansie Clive’a Barkera ze światem gier”, materiał o Blair Witch Volume I: Rustin Parr oraz o The Thing. Do tego subiektywna lista filmowych horrorów, które obejrzeć po prostu trzeba.
Jest też tekst o korzeniach gier casualowych, „Oda do Nortona” i opowieść o grze Lemmings, o grach w uniwersum Diuny oraz o starych X-Comach i teoriach spiskowych. Do tego piszemy o The Neverhood, o pomijanej często odsłonie serii Red Dead – Red Dead Revolver, American McGee’s Alice, wspominamy pierwsze Age of Empires i Majesty: The Fantasy Kingdom Sim.

Magazyn dla fanów starszych gier i nie tylko.

czytaj więcej zwiń opis