e-Kiosk.pl - Ruch Muzyczny 15-16/2022

czytaj

Ruch Muzyczny

15-16/2022 (28.07.2022)

Liczba stron: 60

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
7.90 zł 14.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 74% w porównaniu do ceny z okładki

99,06 zł

Opis

W podwójnym, wakacyjnym numerze między innymi:
„Nuda nie może kończyć pracy” – z Marciniem Zdunikiem rozmawia Agata Kwiecińska.
Małe festiwale – Przyglądamy się festiwalom muzyki kameralnej, fortepianowej, organowej, gitarowej i wokalnej, a wstęp do tego przeglądu pisze Dorota Szwarcman.
Relacje z: Berlin Heroines of Sound, NDI Sopot Classic, 44 Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej, Festiwalu AżTak oraz spektakli: „Platea” w Palais Garnier w Paryżu, „Dyrektor teatru” w Operze Krakowskiej, „La Gioconda” w Teatro alla Scala i „Noc kruków” w Polskiej Operze Królewskiej.
W korespondencji zagranicznej Ondrej Veselý pisze o słowackiej scenie muzyki współczesnej.
Recenzje dwunastu albumów, m.in.: najnowszych nagrań muzyki W. Sylwestrowa, solowych płyt Julii Kociuban i Christophe’a Rousset. Ponadto książki: „Wywiad o niczym” Zygmunta Krauzego i Michała Mendyka i „Tomasz Sikorski. Muzyka fortepianowa. Dezintegracja, samotność, kreacja” Grażyny Paciorek-Draus.
Trzeci odcinek „Namiętności kolekcjonowania” pióra Tomasza Górnego, kolejna część cyklu „Łapanie za słowa” Michała Bajera oraz artykuł o ukraińskiej operze autorstwa Stefaniji Olejnik ze Lwowskiej Opery Narodowej.
Pierwsza „Muzyczna Pocztówka” Macieja Negreya.

„Ruch Muzyczny” to najstarsze i najważniejsze polskie czasopismo poświęcone muzyce poważnej wszystkich epok. Publikuje artykuły i komentarze dotyczące bieżącego życia muzycznego, relacje z koncertów, festiwali oraz spektakli operowych i baletowych, recenzje płyt, książek i nut, wywiady z muzykami, felietony, eseje o historii i współczesności muzyki klasycznej. Dla „Ruchu Muzycznego” piszą najlepsi polscy krytycy i publicyści muzyczni. Z pismem stale współpracują wybitni ilustratorzy i fotograficy.

czytaj więcej zwiń opis