e-Kiosk.pl - Cogito 8/2022

czytaj

Cogito

8/2022 (20.07.2022)

Liczba stron: 52

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
7.23 zł
96,00 zł

Opis

„Żyjemy na śmieciach. Gdy do człowieka dociera ta okrutna prawda, to są skrajne emocje – zdziwienie, niedowierzanie w liczby, a potem pojawia się smutek, który następnie przeradza się w działanie, bo można zrobić, by było lepiej” – mówi Mirella Kłosińska, uczennica II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, liderka projektu Earth Day Everyday, który w tym roku zdobył Złote Wilki.
„Wszystko, co się w życiu robimy, musi być spójne z naszą osobowością, bo inaczej nic z tego nie będzie” – przekonuje Olga Wojciechowska, właścicielka marki modowej Vaibouu. A Ewa Nowak, pedagog-terapeuta, dodaje: „Jeśli słyszysz o kimś coś kompromitującego, daj mu swoją szansę; przed tobą może ujawnić zgoła inną twarz. Na przekór sprzężeniu zwrotnemu nie daj się ludziom zakwalifikować jako mało ciekawa jednostka”. Lato trwa, poznajecie ludzi, zbieracie doświadczenia, wśród nich mogą pojawić się te, o których chcielibyście zapomnieć jak najszybciej. Niezależnie od tego, co znajdziecie w swoim plecaku doświadczeń, nie bójcie się prosić o pomoc, nie bądźcie w tym sami.
Zapraszam do czytania,
Ola Siewko

Dla młodych, ambitnych i ciekawych świata. Magazyn, który pomoże zdać maturę, wybrać kierunek studiów, wejść w dorosłe życie pewnym krokiem, a nawet zadebiutować w świecie literatury.
Pismo dla młodzieży szkół średnich, a szczególnie maturzystów, obecne na rynku nieprzerwanie od 1994 r. „Cogito” pomoże zdać maturę, dostać się na studia, wejść w dorosłe życie pewnym krokiem! Dużo ciekawych artykułów, przydatnych informacji i rozrywki na najwyższym poziomie!
W każdym numerze:
– informacje ze świata liceum i szkoły wyższej,
– porady przy wyborze kierunku studiów,
– artykuły o problemach współczesnej młodzieży,
– dużo dobrej, ambitnej rozrywki,
– powtórki z j. polskiego, matematyki, biologii, geografii, WOS-u, historii,
– arkusze maturalne wraz z komentarzem,
– możliwość debiutu literackiego!

czytaj więcej zwiń opis