e-Kiosk.pl - Pismo. Magazyn opinii 8/2022

czytaj

Pismo. Magazyn opinii

8/2022 (03.08.2022)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.00 zł
80,00 zł

Opis

W sierpniowym wydaniu magazynu zwracamy się ku temu, co może nam pomóc odetchnąć. Intensywność zdarzeń i coraz bardziej złożonej rzeczywistości może przytłaczać. Dlatego w tym numerze sprawdzamy, czy możemy sobie z tym nadmiarem trudnych bodźców poradzić. Zaczynamy oczywiście od okładki – autorem ilustracji pt. „Poszukiwacz spełnienia” jest Przemek Dębowski.
W tym miesiącu szczególnie polecamy Ci:
– esej Arthura C. Brooksa, który opowiada o tym, na czym polega prawdziwe zadowolenie,
– reportaż Aleksandry Lipczak pokazujący, jak uchodźczynie mogą odzyskiwać sprawczość,
– esej Karoliny Lewestam, która sprawdza rady z kursu bycia szczęśliwym,
– tekst Katarzyny Kazimierowskiej, która pyta, czy roboty zadbają o naszą starość,
– fragment najnowszej książki Sylwii Chutnik pt. „Tyłem do kierunku jazdy”.

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny, realizowany pro publico bono. Miesięcznik „Pismo” wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność publikowanych tekstów. Tworzą dla niego wybitni autorzy reportaży, esejów, prozaicy i poeci, fotograficy i ilustratorzy. „Pismo” stawia na tzw. long read, czyli obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przywiązuje duże znaczenie do weryfikacji faktów we wszystkich tekstach.
„Pismo” jest projektem skierowanym do osób poszukujących jakościowych reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym oraz ludzi zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. „Pismo” stawia na obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przyglądamy się w nich najważniejszym zjawiskom współczesności i próbujemy odnieść teksty kultury, które o nich mówią, do naszej codzienności. Rozmawiamy z ludźmi, którzy kształtują nasze społeczeństwo i formułują ideowe ramy rzeczywistości, w której funkcjonujemy. W efekcie treści w „Piśmie” stanowią unikalne połączenie faktu, literatury, obrazu oraz humoru.

czytaj więcej zwiń opis