e-Kiosk.pl - Cogito 8/2023

czytaj

Cogito

8/2023 (20.07.2023)

Liczba stron: 52

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
11.90 zł
96,00 zł

Opis

„Mam poczucie, że robię coś dla świata!” – mówi Jakub Wieja z ekipy projektowej Re-Foodable, która za zaangażowanie i swoje działania na rzecz niemarnowania żywności otrzymała Złotego Wilka! Licealista wraz ze swoimi koleżankami przekonuje, żeby nie wyrzucać kanapek do kosza, bo jedna mała kanapeczka nie robi wiele różnicy, ale gdy pięć milionów ludzi wyrzuci taką jedną kanapkę dziennie, to miesięcznie marnujemy mnóstwo żywności. Pomyślmy o tym tego lata i ruszmy również w miejsca nieskażone działaniem człowieka, gdzie natura ma swój głos. Jakie to miejsca? Piszemy o tym w tym numerze. Wakacje to dobry czas, by przyjrzeć się swoim emocjom, tym dobrym, jak i tym złym, np. zazdrości, która jest życiowym azymutem – podświadomą informacją, na czym człowiekowi zależy. O tym, jak sobie z własną zazdrością, ale też zazdrośnikami, którzy robią nam przykrość, poradzić, piszemy w rubryce Punkt widzenia. Jest też o trudnym temacie samookaleczeń, i o tym, gdzie szukać pomocy, gdy ten problem dotyczy nas lub naszych bliskich. Piszemy również o tym, co można robić, gdy chcemy kogoś odzyskać, choć sami wcześniej zrezygnowaliśmy z relacji. Zapraszamy Was na spotkania z dziewczynami z Kutna, które na boisku mają wiele do powiedzenia, a także z młodymi ludźmi, którzy mają fajne pomysły na siebie. Oni pokazują, że z pasji do słodkości można rozkręcić własny biznes i że nauczyć się japońskiego może każdy! Wy też możecie zmieniać świat na lepsze, żyć z pasją i w zgodzie ze sobą. Spróbujcie! Cudownych wędrówek i przygód!

Dla młodych, ambitnych i ciekawych świata. Magazyn, który pomoże zdać maturę, wybrać kierunek studiów, wejść w dorosłe życie pewnym krokiem, a nawet zadebiutować w świecie literatury.
Pismo dla młodzieży szkół średnich, a szczególnie maturzystów, obecne na rynku nieprzerwanie od 1994 r. „Cogito” pomoże zdać maturę, dostać się na studia, wejść w dorosłe życie pewnym krokiem! Dużo ciekawych artykułów, przydatnych informacji i rozrywki na najwyższym poziomie!
W każdym numerze:
– informacje ze świata liceum i szkoły wyższej,
– porady przy wyborze kierunku studiów,
– artykuły o problemach współczesnej młodzieży,
– dużo dobrej, ambitnej rozrywki,
– powtórki z j. polskiego, matematyki, biologii, geografii, WOS-u, historii,
– arkusze maturalne wraz z komentarzem,
– możliwość debiutu literackiego!

czytaj więcej zwiń opis