e-Kiosk.pl - Pismo. Magazyn opinii 7/2024

czytaj

Pismo. Magazyn opinii

7/2024 (03.07.2024)

Liczba stron: 102

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
12.00 zł
80,00 zł

Opis

„Pismo. Magazyn opinii” to miesięcznik, który łączy w sobie fakt, literaturę, obraz oraz humor.
Porusza istotne tematy społeczne, ekonomiczne, naukowe, technologiczne, kulturalne i polityczne. Ukazuje się równocześnie w trzech formatach: papierowym, cyfrowym i audio. W lipcu odkręcamy nakrętkę kremu do twarzy i sprawdzamy, czy kryje się pod nią skuteczny produkt, czy marketingowa opowieść, która bazuje na naszych kompleksach, ale i pragnieniach. Poza tym udajemy się w kosmos szukać śladów życia pozaziemskiego i do Tunezji – żeby przekonać się, ile zostało z obietnic arabskiej wiosny. Podpowiadamy też jak nie dać się oszukać coraz popularniejszym deepfake’om.

    W najnowszym wydaniu polecamy również:
  • esej Katarzyny Bednarczykówny o mobbingu, największym tabu miejsca pracy,
  • opowiadanie Zośki Papużanki,
  • komiks „Czemu małe psy są złe” Eliny Pyrohovej,
  • apteczkę niemieckiego DJ-a i artysty wizualnego, Christiana Löfflera.


„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny, realizowany pro publico bono. Miesięcznik „Pismo” wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność publikowanych tekstów. Tworzą dla niego wybitni autorzy reportaży, esejów, prozaicy i poeci, fotograficy i ilustratorzy. „Pismo” stawia na tzw. long read, czyli obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przywiązuje duże znaczenie do weryfikacji faktów we wszystkich tekstach.
„Pismo” jest projektem skierowanym do osób poszukujących jakościowych reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym oraz ludzi zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. „Pismo” stawia na obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przyglądamy się w nich najważniejszym zjawiskom współczesności i próbujemy odnieść teksty kultury, które o nich mówią, do naszej codzienności. Rozmawiamy z ludźmi, którzy kształtują nasze społeczeństwo i formułują ideowe ramy rzeczywistości, w której funkcjonujemy. W efekcie treści w „Piśmie” stanowią unikalne połączenie faktu, literatury, obrazu oraz humoru.

czytaj więcej zwiń opis