e-Kiosk.pl - Świat Nauki - wydanie specjalne 1/2007

czytaj

Świat Nauki - wydanie specjalne

1/2007 (21.09.2007)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
11.90 zł

Opis

Poznajmy nasze zmysły! Wzrok: analiza mechanizmów percepcji wzrokowej dzięki bodźcom dwuznacznym, zjawisko samobójczej śmierci komórek oka a leczenie zaćmy oraz chorób Alzheimera i Parkinsona, elektroniczne siatkówki oka dla niewidomych. Słuch: do syntezy akustycznej potrzeba dwojga uszu, badanie aktywności muzycznej mózgu. Dotyk: jak rysują niewidomi, odczuwanie bólu w kończynach fantomowych. Węch: neuronaukowcy już udoskonalają nasze zmysły, węch na poziomie molekularnym. Smak: kiedy można zobaczyć dźwięk lub posmakować kształt, tajniki kubków smakowych.

"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 160-letniej tradycji, wydawanego w 18 wersjach językowych i w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, technikach i technologiach. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla (132 do jesieni 2006 roku), w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym. Nie ma dziedziny ani formy dziennikarskiej, która byłaby w nim pomijana.

Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Coraz częściej w "Świecie Nauki" publikują również polscy naukowcy. Obok dużych artykułów czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego, odpowiedzi na pytania czytelników oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych. Od 2003 roku pod szyldem "Świata Nauki" pojawiają się również monograficzne wydania specjalne.

Zobacz też: regularne wydania Świata Nauki.

czytaj więcej zwiń opis