e-Kiosk.pl - Dzikie Życie 12/2013-1/2014

czytaj

Dzikie Życie

12/2013-1/2014 (06.12.2013)

Liczba stron: 40

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.00 zł
60,00 zł

Opis

W środku m.in. „Dociekam prawdy” rozmowa z Adamem Wajrakiem, dziennikarzem i przyrodnikiem, który opisuje swoje losy jako osoby piszącej o przyrodzie, dzieli się swoimi refleksjami dotyczącymi świata mediów. „Dobre dziennikarstwo pokazuje, gdzie leży prawda lub gdzie nie należy jej szukać” – podkreśla. Co istotne w numerze znaleźć można jeszcze drugą rozmowę z Adamem, poświęconą Puszczy Białowieskiej. „Im dłużej tu przebywam, tym bardziej dostrzegam, jak świetnie Puszcza zaczyna sobie radzić z tym, co jej zrobił człowiek” – wyznaje. Obie rozmowy to prawie pełny obraz najbardziej znanego dziennikarza w Polsce, piszącego o przyrodzie. Tematami wiodącymi numeru są: Adam Wajrak – dziennikarz po stronie przyrody, wilki na Słowacji, Puszcza Borecka – jak mała Puszcza Białowieska. W grudniowo-styczniowym numerze DŻ ponadto: „Puszcza nie jest dla zdobywców” wywiad z Adamem Wajrakiem „Sukces w owczej skórze?” Sylwii Szczutkowskiej „Mała Puszcza Białowieska – Puszcza Borecka” Adama Bohdana „Nie można uciekać od odpowiedzialności” wywiad z Andrzejem Sulejem „Uczyńmy świat dzikszym miejscem. World Wilderness Congress, Salamanka 2–10 października 2013 r.” Moniki Kotulak i Pawła Pawlaczyka „Puszczańskie porosty bardziej chronione” Adama Bohdana „Nic nad Tatry... O Władysławie Cywińskim” Antoniny Sebesty „Zwrot prozwierzęcy w rusycystyce? Kilka słów o książce Justyny Tymienieckiej-Suchanek” Grzegorza Czerwińskiego „Nie zabijajcie nam gołębi!” Krzysztofa Wojciechowskiego „Malowanie wzrokiem” Dagmary Stanosz „Dawać ukojenie” wywiad z Jackiem Kleyffem „»Ekonatura« – »wtenczas zginiesz tak jak mucha...«” Moniki Stasiak „Ile gatunków żyje z nami na Ziemi?” Piotra Skubały „Podstawowa prawda” Ryszarda Kulika „Wilki grasują” Janusza Korbela Wieści z kraju Wieści ze świata Ścinki

Dzikie Życie – jedyne pismo w Polsce, w którym problemy niszczenia przyrody zajmują priorytetowe miejsce. Na łamach „Dzikiego Życia” poruszane są najbardziej kontrowersyjne tematy dotyczące dewastacji naturalnych, nieprzekształconych obszarów przyrodniczych.
Nie rezygnujemy z podejmowania „niewygodnych” tematów i kwestii dotyczących niszczenia Przyrody.

Pismo niezależne, nie zawiera reklam komercyjnych.
Bezkompromisowość pisma została doceniona w środowisku związanym z ochroną przyrody a sam miesięcznik wyróżniono właśnie za „odwagę i dociekliwość w opisywaniu problemów związanych z ochroną przyrody”.

Na łamach pisma dowiesz się o:

  • najważniejszych problemach ekologicznych w kraju i na świecie;
  • miejscach eksploatacji środowiska;
  • poglądach intelektualistów i osób publicznych na problemy ochrony przyrody;
  • filozoficznych aspektach ochrony przyrody;
  • poczynaniach urzędników państwowych i służb ochrony przyrody.


Miesięcznik „Dzikie Życie” wydawany jest od 1994 roku. Powstał aby nagłośnić działania zmierzające do ochrony Puszczy Białowieskiej. Od tamtej pory objął patronatem medialnym wiele podobnych inicjatyw, m.in. zakończone sukcesami kampanie dla ochrony dużych drapieżników i Doliny Rospudy oraz sprawę rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch.
W „Dzikim Życiu” znajdziesz wywiady, felietony, recenzje książek i muzyki, spotkasz znane osobistości: naukowców czy osoby związane z kulturą, sztuką i sportem. Na łamach czasopisma gościli m.in. Artur Barciś, Krzysztof Czyżewski, Wojciech Eichelberger, Stanisław Lem, Peter Matthiessen, Arne Naess, Jurek Owsiak, Renata Przemyk, John Seed, Olga Tokarczuk, Beata Tyszkiewicz, Maciej Żurawski.

Czytając Dzikie Życie wspierasz działania na rzecz zachowania najcenniejszych miejsc polskiej przyrody!

Sprawdź bezpłatne wydanie "Dzikiego Życia".

czytaj więcej zwiń opis