- Rusza kosmiczny teleskop GLAST do obserwacji promieniowania gamma.
- Witamina D - zbawienne wpływy słonecznej kuracji.
- Teoria kwantowej grawitacji przyczyną frustracji fizyków.
- Życie na Ziemi mogło powstać już kilka razy. Czy wokół nas są Obcy?
- Wyświetlacze IMOD mają zastąpić LCD. Piękne kolory dzięki skrzydłom motyli.
- Nieuleczalnie chorzy chcą dostępu do terapii eksperymentalnych.
- Środowisko: globalny handel dwutlenkiem węgla.
Gdy inni opisują naukę, nasi autorzy ją tworzą.
"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 175-letniej tradycji, wydawanego w kilkunastu wersjach językowych. Poprzez swoje strony internetowe, wydania papierowe i cyfrowe, newslettery i aplikacje dociera do ponad 10 mln ludzi miesięcznie na całym świecie.
Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, stanie współczesnych badań w obszarze techniki i technologii. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla, w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym.
Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Obok artykułów przewodnich czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych.