Czy Europa dość szybko przestanie słuchać mdłego i superpoprawnego Tuska jako szefa Rady Europejskiej; Ewa Kopacz wspinając się po szczeblach politycznej kariery, wielokrotnie pokazała, że potrafi być bezwzględna; Bronisław Komorowski będzie próbował rozprawić się z likwidatorami WSI; czy reforma szkolnictwa przynosi już efekty; alternatywne do połączeń kolejowych i autobusowych sposoby komunikacji stają się w Polsce coraz bardziej popularne; z nowym dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni, krytykiem filmowym rozmawia Katarzyna Skorupska; czy agresja Rosji na Ukrainę otworzyła oczy zagranicznym politykom; Izraelczycy z wielkim uznaniem patrzą na swój system przeciwrakietowy – żelazna Kopuła odmieniła konflikt izraelsko-palestyński; dla krajów Grupy Wyszehradzkiej ważniejszy jest interes narodowy niż unijne sankcje wobec państwa Putina.
Tygodnik „Do Rzeczy” to pismo o profilu konserwatywno liberalnym dla ludzi, którzy nie boją się myśleć. Kto chce zrozumieć współczesny świat i Polskę powinien po nie sięgnąć. Pismo skupia się na opisywaniu zjawisk politycznych, społecznych, gospodarczych i religijnych z innej niż powszechnie przyjęta perspektywy.
Jego autorzy to znani publicyści, pisarze i historycy. „Do Rzeczy” kieruje Paweł Lisicki, a na stałe pisują w nim m.in. Rafał A. Ziemkiewicz , Piotr Gabryel, Cezary Gmyz, Piotr Semka, Piotr Zychowicz, Kamila Baranowska, Piotr Gociek, Grzegorz Kucharczyk, Wojciech Wybranowski i Łukasz Warzecha.
czytaj więcej
zwiń opis