e-Kiosk.pl - Dzikie Życie 11/2014

czytaj

Dzikie Życie

11/2014 (03.11.2014)

Liczba stron: 40

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.00 zł
60,00 zł

Opis

Listopadowy numer Dzikiego Życia już w sprzedaży W wywiadzie otwierającym listopadowy numer „Trudny czas dla ludzi gór” Antonina Sebesta mówi „Zawsze uważałam, że parki, które mają w nazwie słowo »narodowy«, powinny być wydzielone ze struktury administracyjnej (gminy, powiaty). Są przecież dobrem narodu, czyli nas wszystkich”. Ponadto w rozmowie dużo na temat etyki i o tym, czym jest ethos ludzi gór, co oznacza komercjalizacja i presja inwestycyjna na nowe obszary. Sporo na temat alpinizmu, śrubowania górskich rekordów, a także coraz większym udostępnianiu gór. Tematami wiodącymi numeru są: etyka w górach, sukces wilków, rozważania olimpijskie, Obywatelski Marsz Klimatyczny. W listopadowym numerze DŻ ponadto: „Zakopane w Zakopanem” Dagmary Stanosz „Europa nie chce zimowych olimpiad” Grzegorza Bożka „Nie wszystko olimpijskie złoto, co się świeci” Krzysztofa Burka „Czy możemy być spokojni o losy dużych drapieżników?” Sylwii Szczutkowskiej „Wilkom się udało” Grzegorza Bożka „Dzikie jest piękne. Co nowego w sprawie ochrony wilka i rysia” Sabiny Nowak „Historia tworzyła się w Nowym Jorku. Obywatelski Marsz Klimatyczny i Szczyt ONZ” Diany Maciąga „Kapitalizm kontra klimat. Nowa książka Naomi Klein” Jerzego Cyngota „Kraina bagien, żurawi i tygrysów” Radosława Kożuszka „Spółdzielnie z angielskiej perspektywy” Joanny Bojczewskiej, Adama Payne „Między Hajnówką a Białowieżą – droga konfliktu i dziedzictwa” Janusza Korbela „Thoreau, filozof starożytny” Roberta Jurszo „Nowy enwironmentalizm” Piotra Skubały „Sen małego palca” Ryszarda Kulika Wieści z kraju Wieści ze świata Ścinki

Dzikie Życie – jedyne pismo w Polsce, w którym problemy niszczenia przyrody zajmują priorytetowe miejsce. Na łamach „Dzikiego Życia” poruszane są najbardziej kontrowersyjne tematy dotyczące dewastacji naturalnych, nieprzekształconych obszarów przyrodniczych.
Nie rezygnujemy z podejmowania „niewygodnych” tematów i kwestii dotyczących niszczenia Przyrody.

Pismo niezależne, nie zawiera reklam komercyjnych.
Bezkompromisowość pisma została doceniona w środowisku związanym z ochroną przyrody a sam miesięcznik wyróżniono właśnie za „odwagę i dociekliwość w opisywaniu problemów związanych z ochroną przyrody”.

Na łamach pisma dowiesz się o:

  • najważniejszych problemach ekologicznych w kraju i na świecie;
  • miejscach eksploatacji środowiska;
  • poglądach intelektualistów i osób publicznych na problemy ochrony przyrody;
  • filozoficznych aspektach ochrony przyrody;
  • poczynaniach urzędników państwowych i służb ochrony przyrody.


Miesięcznik „Dzikie Życie” wydawany jest od 1994 roku. Powstał aby nagłośnić działania zmierzające do ochrony Puszczy Białowieskiej. Od tamtej pory objął patronatem medialnym wiele podobnych inicjatyw, m.in. zakończone sukcesami kampanie dla ochrony dużych drapieżników i Doliny Rospudy oraz sprawę rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch.
W „Dzikim Życiu” znajdziesz wywiady, felietony, recenzje książek i muzyki, spotkasz znane osobistości: naukowców czy osoby związane z kulturą, sztuką i sportem. Na łamach czasopisma gościli m.in. Artur Barciś, Krzysztof Czyżewski, Wojciech Eichelberger, Stanisław Lem, Peter Matthiessen, Arne Naess, Jurek Owsiak, Renata Przemyk, John Seed, Olga Tokarczuk, Beata Tyszkiewicz, Maciej Żurawski.

Czytając Dzikie Życie wspierasz działania na rzecz zachowania najcenniejszych miejsc polskiej przyrody!

Sprawdź bezpłatne wydanie "Dzikiego Życia".

czytaj więcej zwiń opis