e-Kiosk.pl - Dzikie Życie 5/2015

czytaj

Dzikie Życie

5/2015 (05.05.2015)

Liczba stron: 40

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.00 zł
60,00 zł

Opis

W artykule otwierającym majowy numer „Wychowanie do polowania” Grzegorz Bożek dzieli się refleksjami na temat obecności tematyki polowań we współczesnej szkole – „kształcenie i wychowanie ekologiczne do tej pory całkowicie pomijały elementy związane z wpływem polowań na rozwój i psychikę młodego człowieka”, jednak dostaliśmy „wstępnie zdiagnozowane zagrożenie – dziecko na polowaniu to krzywda dla dziecka”. A to jest szansa na ochronienie psychiki dziecka przed wpływem polowań. Temat polowań obecny jest w aż 5 artykułach i wywiadach w tym numerze. Tematami wiodącymi numeru są: polowania nie dla dzieci, co dalej z prawem łowieckim, dewastacja Doliny Prądnika, offsetowanie strat w bioróżnorodności, nanocząsteczki – nowe zagrożenie? W majowym numerze DŻ ponadto: „Nowelizacja prawa łowieckiego – co wypadałoby zmienić?” Sylwii Szczutkowskiej „Barbarzyńcy na płaskiej ziemi i biedne dziki” Zenona Kruczyńskiego „Polowania krzywdzą dzieci” wywiad z Mirosławą Kątną „Nie fundujmy dzieciom okrucieństwa” wywiad z Jolantą Zmarzlik „Małopolscy melioranci zdewastowali użytek ekologiczny »Dolina Prądnika«” Mariusza Waszkiewicza „Przyroda i kultura – nasze wspólne dziedzictwo” Dariusza Liszewskiego „Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze” wywiad z Małgorzatą Liszewską „Nanocząsteczki – nowe wielkie zagrożenie dla biosfery?” wywiad z Jennifer Mytych „Offsetowanie strat w bioróżnorodności” Agaty Szafraniuk „Powiększać klatki czy je otwierać? Recenzja książki »Filozoficzne podstawy idei praw zwierząt« i nie tylko” Hanny Schudy „Po co historykowi literatury rozważania o zwierzętach?” Justyny Tymienieckiej-Suchanek „Czy przyroda się o nas troszczy?” Ryszarda Kulika „Krowa, świnia, kura – czy to był dobry wybór?” prof. Piotra Skubały „Wszystkiemu winni są statystycy” prof. Jana Marcina Węsławskiego Wieści ze świata Ścinki

Dzikie Życie – jedyne pismo w Polsce, w którym problemy niszczenia przyrody zajmują priorytetowe miejsce. Na łamach „Dzikiego Życia” poruszane są najbardziej kontrowersyjne tematy dotyczące dewastacji naturalnych, nieprzekształconych obszarów przyrodniczych.
Nie rezygnujemy z podejmowania „niewygodnych” tematów i kwestii dotyczących niszczenia Przyrody.

Pismo niezależne, nie zawiera reklam komercyjnych.
Bezkompromisowość pisma została doceniona w środowisku związanym z ochroną przyrody a sam miesięcznik wyróżniono właśnie za „odwagę i dociekliwość w opisywaniu problemów związanych z ochroną przyrody”.

Na łamach pisma dowiesz się o:

  • najważniejszych problemach ekologicznych w kraju i na świecie;
  • miejscach eksploatacji środowiska;
  • poglądach intelektualistów i osób publicznych na problemy ochrony przyrody;
  • filozoficznych aspektach ochrony przyrody;
  • poczynaniach urzędników państwowych i służb ochrony przyrody.


Miesięcznik „Dzikie Życie” wydawany jest od 1994 roku. Powstał aby nagłośnić działania zmierzające do ochrony Puszczy Białowieskiej. Od tamtej pory objął patronatem medialnym wiele podobnych inicjatyw, m.in. zakończone sukcesami kampanie dla ochrony dużych drapieżników i Doliny Rospudy oraz sprawę rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch.
W „Dzikim Życiu” znajdziesz wywiady, felietony, recenzje książek i muzyki, spotkasz znane osobistości: naukowców czy osoby związane z kulturą, sztuką i sportem. Na łamach czasopisma gościli m.in. Artur Barciś, Krzysztof Czyżewski, Wojciech Eichelberger, Stanisław Lem, Peter Matthiessen, Arne Naess, Jurek Owsiak, Renata Przemyk, John Seed, Olga Tokarczuk, Beata Tyszkiewicz, Maciej Żurawski.

Czytając Dzikie Życie wspierasz działania na rzecz zachowania najcenniejszych miejsc polskiej przyrody!

Sprawdź bezpłatne wydanie "Dzikiego Życia".

czytaj więcej zwiń opis