e-Kiosk.pl - Dzikie Życie 6/2015

czytaj

Dzikie Życie

6/2015 (05.06.2015)

Liczba stron: 40

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.00 zł
60,00 zł

Opis

W artykule otwierającym majowy numer „Elektrownia Północ na wstecznym” Radosław Ślusarczyk prezentuje historię i stan obecny wielkiej inwestycji na Pomorzu. „Działanie inwestora i organów administracji wpisało się w powszechny trend nieradzenia sobie z procesem inwestycyjnym” – pisze autor i szczegółowo pokazuje, na czym polega problem z elektrownią w Rajkowych. Temat główny numeru poświęcony sprawom energetyki obejmuje aż 6 artykułów i wywiadów. Tematami wiodącymi numeru są: sytuacja elektrowni na Pomorzu, ustawa o OZE, zagrożenia dla Malborka, drzewa przydrożne i miejskie, Kazimierz Przerwa-Tetmajer o lasach. W czerwcowym numerze DŻ ponadto: „Miraż pod Pelplinem” wywiad z Leszkiem Pazderskim „Nie chcą żyć w cieniu elektrowni…” wywiad z Anielą Kamińską i Adamem Kamińskim „Elektrownia Północ z perspektywy radnego” Mariusza Śledzia „Zanieczyszczenie powietrza z elektrowni węglowej a ochrona zabytków. Zagrożenie dla obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO, Zamku krzyżackiego w Malborku oraz dla Pomnika Historii, katedry w Pelplinie” Jolanty Ratusznej „Patologie w ustawie OZE. Czy uda się udaremnić zamach na energetykę odnawialną” Anny Ogniewskiej „Kociewiacy współtworzą lokalną politykę energetyczną!” Aleksandry Stępniak „O drzewach przydrożnych i miejskich w NIK, sejmie i Olsztynie” Krzysztofa A. Worobca „Las w twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera” Antoniny Sebesty „Za bramą do raju” Janusza Korbela „O tym, jak nauka poszła w LAS…” Justyny Tymienieckiej-Suchanek „Inny” Ryszarda Kulika „Owoce, czyli jak korzystamy z różnorodności biologicznej” prof. Piotra Skubały „Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre…” prof. Jana Marcina Węsławskiego Wieści ze świata Ścinki

Dzikie Życie – jedyne pismo w Polsce, w którym problemy niszczenia przyrody zajmują priorytetowe miejsce. Na łamach „Dzikiego Życia” poruszane są najbardziej kontrowersyjne tematy dotyczące dewastacji naturalnych, nieprzekształconych obszarów przyrodniczych.
Nie rezygnujemy z podejmowania „niewygodnych” tematów i kwestii dotyczących niszczenia Przyrody.

Pismo niezależne, nie zawiera reklam komercyjnych.
Bezkompromisowość pisma została doceniona w środowisku związanym z ochroną przyrody a sam miesięcznik wyróżniono właśnie za „odwagę i dociekliwość w opisywaniu problemów związanych z ochroną przyrody”.

Na łamach pisma dowiesz się o:

  • najważniejszych problemach ekologicznych w kraju i na świecie;
  • miejscach eksploatacji środowiska;
  • poglądach intelektualistów i osób publicznych na problemy ochrony przyrody;
  • filozoficznych aspektach ochrony przyrody;
  • poczynaniach urzędników państwowych i służb ochrony przyrody.


Miesięcznik „Dzikie Życie” wydawany jest od 1994 roku. Powstał aby nagłośnić działania zmierzające do ochrony Puszczy Białowieskiej. Od tamtej pory objął patronatem medialnym wiele podobnych inicjatyw, m.in. zakończone sukcesami kampanie dla ochrony dużych drapieżników i Doliny Rospudy oraz sprawę rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch.
W „Dzikim Życiu” znajdziesz wywiady, felietony, recenzje książek i muzyki, spotkasz znane osobistości: naukowców czy osoby związane z kulturą, sztuką i sportem. Na łamach czasopisma gościli m.in. Artur Barciś, Krzysztof Czyżewski, Wojciech Eichelberger, Stanisław Lem, Peter Matthiessen, Arne Naess, Jurek Owsiak, Renata Przemyk, John Seed, Olga Tokarczuk, Beata Tyszkiewicz, Maciej Żurawski.

Czytając Dzikie Życie wspierasz działania na rzecz zachowania najcenniejszych miejsc polskiej przyrody!

Sprawdź bezpłatne wydanie "Dzikiego Życia".

czytaj więcej zwiń opis