e-Kiosk.pl - Dzikie Życie 7-8/2015

czytaj

Dzikie Życie

7-8/2015 (03.07.2015)

Liczba stron: 40

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.00 zł
60,00 zł

Opis

W artykule otwierającym wakacyjny numer „O co chodzi na Drawie?” Paweł Pawlaczyk z Klubu Przyrodników przedstawia sytuację negatywnego oddziaływania spływów kajakowych na przyrodę. Na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego autor badał oddziaływanie ruchu kajakowego na Drawie na ptaki – „Najpoważniejsze i ewidentne jest oddziaływanie na ptaki wodzące w lipcu pisklęta po tafli Drawy, szczególnie na gągoły”. Tematami wiodącymi numeru są: kajaki w Drawieńskim Parku Narodowym, inicjatywa ustawodawcza „Oddajcie parki narodowi” dobosza?, ekologiczna encyklika papieża Franciszka, obszerny blok o bieganiu, w tym bieganiu naturalnym. W lipcowo-sierpniowym numerze DŻ ponadto: „Drawa w Drawieńskim Parku Narodowym – toksyczna miłość kajakarzy” Agnieszki Mickiewicz „Ćwierć miliona podpisów trafi do kosza? Obywatelska inicjatywa ustawodawcza w sprawie parków narodowych w odstawce” Krzysztofa A. Worobca „Nadchodzi zmiana klimatu w kościele? Papież Franciszek – ekolog” Hanny Schudy „Gdy biegnę – czuje się spełniony” wywiad z Szymonem Ciapałą „Bieganie to wolność” wywiad z Gniewomirem Skrzysińskim „Najpierw nogi, potem koła” Gniewomira Skrzysińskiego „Bieganie w rytmie Matki Ziemi” Krzysztofa Mączkowskiego „Pokonywać własne słabości” wywiad z Jarosławem Smoleniem „Zmiany klimatu a ekspansje zwierząt i patogenów odzwierzęcych” Krzysztofa Dudka „Ty chcesz, żebym został myśliwym, ja nie zarżnę żadnego zwierzęcia…” Justyny Tymienieckiej-Suchanek „Uczłowieczenie” Ryszarda Kulika „Owoce i roztocze w naszej diecie” prof. Piotra Skubały „Tylko przez szybkę” prof. Jana Marcina Węsławskiego Wieści ze świata Ścinki

Dzikie Życie – jedyne pismo w Polsce, w którym problemy niszczenia przyrody zajmują priorytetowe miejsce. Na łamach „Dzikiego Życia” poruszane są najbardziej kontrowersyjne tematy dotyczące dewastacji naturalnych, nieprzekształconych obszarów przyrodniczych.
Nie rezygnujemy z podejmowania „niewygodnych” tematów i kwestii dotyczących niszczenia Przyrody.

Pismo niezależne, nie zawiera reklam komercyjnych.
Bezkompromisowość pisma została doceniona w środowisku związanym z ochroną przyrody a sam miesięcznik wyróżniono właśnie za „odwagę i dociekliwość w opisywaniu problemów związanych z ochroną przyrody”.

Na łamach pisma dowiesz się o:

  • najważniejszych problemach ekologicznych w kraju i na świecie;
  • miejscach eksploatacji środowiska;
  • poglądach intelektualistów i osób publicznych na problemy ochrony przyrody;
  • filozoficznych aspektach ochrony przyrody;
  • poczynaniach urzędników państwowych i służb ochrony przyrody.


Miesięcznik „Dzikie Życie” wydawany jest od 1994 roku. Powstał aby nagłośnić działania zmierzające do ochrony Puszczy Białowieskiej. Od tamtej pory objął patronatem medialnym wiele podobnych inicjatyw, m.in. zakończone sukcesami kampanie dla ochrony dużych drapieżników i Doliny Rospudy oraz sprawę rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch.
W „Dzikim Życiu” znajdziesz wywiady, felietony, recenzje książek i muzyki, spotkasz znane osobistości: naukowców czy osoby związane z kulturą, sztuką i sportem. Na łamach czasopisma gościli m.in. Artur Barciś, Krzysztof Czyżewski, Wojciech Eichelberger, Stanisław Lem, Peter Matthiessen, Arne Naess, Jurek Owsiak, Renata Przemyk, John Seed, Olga Tokarczuk, Beata Tyszkiewicz, Maciej Żurawski.

Czytając Dzikie Życie wspierasz działania na rzecz zachowania najcenniejszych miejsc polskiej przyrody!

Sprawdź bezpłatne wydanie "Dzikiego Życia".

czytaj więcej zwiń opis