e-Kiosk.pl - Pismo. Magazyn opinii 2/2022

czytaj

Pismo. Magazyn opinii

2/2022 (02.02.2022)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.00 zł
80,00 zł

Opis

W tym miesiącu już od samej okładki (autorstwa Patryka Hardzieja) pytamy, czy w tych trudnych czasach umiemy się jeszcze bawić. Karolina Lewestam rozmawia na ten temat z prof. Wojciechem Dudzikiem, a Zuzanna Kowalczyk w swoim felietonie A propos zabawy, sprawdza, jakie jest miejsce zabawy i karnawału w kulturze.
W numerze polecamy także materiały, w których:
Hubert Walczyński analizuje, czy krótszy tydzień pracy ma sens,
Paulina Maślona opowiada o przemądrzałej Mafaldzie z Argentyny,
Marcin Wicha odkrywa miejskie knieje i opuszczone przestrzenie.
W najnowszym numerze znajdziesz również pierwszą część Soczewki Pisma Ziemia. To seria materiałów poświęconych wyzwaniom klimatycznym i ekologicznym XXI wieku, które powstają w wyniku wielomiesięcznej pracy wybitnego dziennikarza naukowego Tomasza Ulanowskiego na podstawie rozmów z ekspertami i podróży do kluczowych dla tematu miejsc na świecie. Efektem tych prac będzie cykl czterech dużych artykułów popularnonaukowych opublikowanych w druku, wydaniu cyfrowym i audio. Ważnym elementem całości jest rozbudowane wydanie online, wzbogacone zdjęciami, ilustracjami i infografikami. Cykl rozpoczynamy tekstem Energia – prawdziwa waluta Wszechświata.

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny, realizowany pro publico bono. Miesięcznik „Pismo” wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność publikowanych tekstów. Tworzą dla niego wybitni autorzy reportaży, esejów, prozaicy i poeci, fotograficy i ilustratorzy. „Pismo” stawia na tzw. long read, czyli obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przywiązuje duże znaczenie do weryfikacji faktów we wszystkich tekstach.
„Pismo” jest projektem skierowanym do osób poszukujących jakościowych reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym oraz ludzi zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. „Pismo” stawia na obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przyglądamy się w nich najważniejszym zjawiskom współczesności i próbujemy odnieść teksty kultury, które o nich mówią, do naszej codzienności. Rozmawiamy z ludźmi, którzy kształtują nasze społeczeństwo i formułują ideowe ramy rzeczywistości, w której funkcjonujemy. W efekcie treści w „Piśmie” stanowią unikalne połączenie faktu, literatury, obrazu oraz humoru.

czytaj więcej zwiń opis