e-Kiosk.pl - Pismo. Magazyn opinii 4/2022

czytaj

Pismo. Magazyn opinii

4/2022 (06.04.2022)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.00 zł
80,00 zł

Opis

Kwietniowy numer „Pisma” poświęciliśmy językowi i zmieniającej się rzeczywistości, za którą ten nie nadąża. Zwłaszcza po 24 lutego, gdy rzeczywistość przyspieszyła jeszcze bardziej. Wojna w Ukrainie, która toczy się również w sferze komunikacji, daje kolejny, dramatyczny kontekst dla refleksji nad siłą języka. W ten sposób dwa tematy, pozornie od siebie odległe, dopełniają się i - nomen omen - prowadzą ze sobą dialog w materiałach, które dla Was przygotowaliśmy.

W najnowszym wydaniu szczególnie polecamy treści, w których:
Magdalena Moskal zastanawia się, czy polszczyzna odmienia się przez empatię,
Jarosław Kociszewski tłumaczy, jak rozwój technologii zmienia oblicze wojny,
Marta Klimowicz bada język, którym opisujemy cyberrzeczywistość,
Karolina Lewestam szuka Boga.

W numerze znajduje się również druga część Soczewki Pisma Ziemia. Tym razem pt. „Atmosfera czarna od węgla”. To kolejna część serii materiałów poświęconych wyzwaniom klimatycznym i ekologicznym XXI wieku, które powstają w wyniku wielomiesięcznej pracy wybitnego dziennikarza naukowego Tomasza Ulanowskiego.

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny, realizowany pro publico bono. Miesięcznik „Pismo” wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność publikowanych tekstów. Tworzą dla niego wybitni autorzy reportaży, esejów, prozaicy i poeci, fotograficy i ilustratorzy. „Pismo” stawia na tzw. long read, czyli obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przywiązuje duże znaczenie do weryfikacji faktów we wszystkich tekstach.
„Pismo” jest projektem skierowanym do osób poszukujących jakościowych reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym oraz ludzi zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. „Pismo” stawia na obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przyglądamy się w nich najważniejszym zjawiskom współczesności i próbujemy odnieść teksty kultury, które o nich mówią, do naszej codzienności. Rozmawiamy z ludźmi, którzy kształtują nasze społeczeństwo i formułują ideowe ramy rzeczywistości, w której funkcjonujemy. W efekcie treści w „Piśmie” stanowią unikalne połączenie faktu, literatury, obrazu oraz humoru.

czytaj więcej zwiń opis