e-Kiosk.pl - Pismo. Magazyn opinii 8/2023

czytaj

Pismo. Magazyn opinii

8/2023 (02.08.2023)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
12.00 zł
80,00 zł

Opis

W tym miesiącu sprawdzamy, co wydarzyło się od zeszłorocznej katastrofy na Odrze. Czy wyciągnęliśmy wnioski i czy zrobiliśmy wszystko, by się nie powtórzyła? Spoglądamy również szerzej na temat polskich rzek – jak o nie dbamy? Poza tym, aby wprowadzić w wakacyjny nastrój, przyglądamy się... nudzie i pokazujemy, dlaczego warto czasem się jej oddać. Portretujemy również byłego gubernatora i wciąż aktywnego terminatora, czyli Arnolda Schwarzeneggera, który, jak obiecywał, ciągle powraca.

W najnowszym numerze polecamy szczególnie teksty, w których:
– Bartek Sabela tłumaczy, czemu katastrofa nad Odrą trwa od dawna,
– Joanna Ruszczyk pisze o tym, że sztuczna regulacja rzek to błąd,
– Karolina Lewestam próbuje odnaleźć sens w udręce codzienności,
– Filip Springer pyta o miejsce architektury wobec katastrofy klimatycznej.


„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny, realizowany pro publico bono. Miesięcznik „Pismo” wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność publikowanych tekstów. Tworzą dla niego wybitni autorzy reportaży, esejów, prozaicy i poeci, fotograficy i ilustratorzy. „Pismo” stawia na tzw. long read, czyli obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przywiązuje duże znaczenie do weryfikacji faktów we wszystkich tekstach.
„Pismo” jest projektem skierowanym do osób poszukujących jakościowych reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym oraz ludzi zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. „Pismo” stawia na obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przyglądamy się w nich najważniejszym zjawiskom współczesności i próbujemy odnieść teksty kultury, które o nich mówią, do naszej codzienności. Rozmawiamy z ludźmi, którzy kształtują nasze społeczeństwo i formułują ideowe ramy rzeczywistości, w której funkcjonujemy. W efekcie treści w „Piśmie” stanowią unikalne połączenie faktu, literatury, obrazu oraz humoru.

czytaj więcej zwiń opis