Ekonomiczne stacje benzynowe, jeszcze do niedawna cieszące się dużym zainteresowaniem kierowców, dzisiaj znalazły się w odwrocie – kierowcom nie opłaca się nadkładać drogi, by zapłacić za litr paliwa tylko kilka groszy mniej niż w punktach pełnokosztowych; zapaść gospodarcza mocno odbiła się na zdrowiu Greków; część przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej może być niekonstytucyjna; dlaczego najważniejsze osoby w państwie nie muszą ujawniać oświadczeń majątkowych; Gdańsk Shipyard Group, kontrolowany przez największy ukraiński związek przemysłowy ISD, przygotowuje się do złożenia wniosku o upadłość Stoczni Gdańsk; resort finansów zmienia umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania; dlaczego pacjenci nie mogą skutecznie odwołać się od opinii i orzeczeń lekarskich; pięć milionów Amerykanów otrzymało zawiadomienia, że ich polisy wygasają, bo nie spełniają standardów narzuconych przez Obamacare.
Dodatki: Gazeta prawna, Komentarze, Nowoczesna filantropia, Monitor rynkowy.
UWAGA! Kupując wydanie elektroniczne, otrzymasz treść dostępną gdzie indziej wyłącznie dla prenumeratorów pisma drukowanego!
Dziennik Gazeta Prawna – codziennie obiektywne i rzetelne informacje z kraju i ze świata. Piszemy o tym, co dziś ważne i odpowiadamy na Wasze pytania – szczególnie te związane z obecnymi wyzwaniami tj. pandemia, praca zdalna. Na bieżąco wyjaśniamy zmieniające się przepisy. Wspieramy się wyjaśnieniami ministerstw i urzędów. Pomagamy unikać błędów i ostrzegamy, jakie są kary. Ponadto w każdy piątek specjalne magazynowe wydanie Dziennika Gazety Prawnej w całości z tekstami społeczno-ekonomicznymi.
Gazetę wzbogacają praktyczne dodatki dla specjalistów, niedostępne w kioskach: Księgowość i Podatki, Rachunkowość i Audyt, Firma i Prawo, Samorząd i Administracja, Prawnik, Kadry i Płace, Ubezpieczenia i Świadczenia. NOWOŚĆ 2021 r. dodatki Biuro Rachunkowe i Księgowość Budżetowa (dostępne raz w miesiącu). Dodatkowo publikujemy wyjątkowo cenione przez Czytelników specjalne dodatki dotyczące najważniejszych zmian, nowych rozwiązań, na gorąco odpowiadamy na pytania. Piszemy o pracy zdalnej, o tarczach antykryzysowych, o nowych przepisach do walki z epidemią, o sposobach walki z zatorami płatniczymi i nowych obowiązkach pracodawców. Zapewniamy bezpieczeństwo w stosowaniu zmieniającego się prawa.