Kupiłeś, to teraz płać – jak się naprawdę zarabia na samochodach; w poszukiwaniu podatku sprawiedliwego – podatek liniowy wydaje się idealny, dlaczego więc nie obowiązuje w żadnym rozwiniętym kraju Zachodu; prywatyzacja grzesząca naiwnością – „Dzięki denacjonalizacji nie doszło w Polsce do żadnej nowej rewolucji przemysłowej. Byliśmy i jesteśmy manufakturą Europy” – socjolog Jacek Tittenbrun; z księgi przychodów i rozchodów – gdyby porównać Kościół katolicki do dużego przedsiębiorstwa, to sposób, w jaki w nim przepływają pieniądze, można by uznać za mocno anachroniczny, ale działa sprawnie; nadwiślańska kasta pakowaczy – Polska przejmuje status światowej stolicy outsourcingu – cały czas powstają u nas kolejne centra usług, księgowości, wsparcia biurowego czy logistyki, niekoniecznie jest się jednak z czego cieszyć.
Dodatki: Gazeta prawna, Prawnik, Nieruchomości - moja inwestycja, Forum przedsiębiorczości, Prawo na co dzień, Kultura.
UWAGA! Kupując wydanie elektroniczne, otrzymasz treść dostępną gdzie indziej wyłącznie dla prenumeratorów pisma drukowanego!
Dziennik Gazeta Prawna – codziennie obiektywne i rzetelne informacje z kraju i ze świata. Piszemy o tym, co dziś ważne i odpowiadamy na Wasze pytania – szczególnie te związane z obecnymi wyzwaniami tj. pandemia, praca zdalna. Na bieżąco wyjaśniamy zmieniające się przepisy. Wspieramy się wyjaśnieniami ministerstw i urzędów. Pomagamy unikać błędów i ostrzegamy, jakie są kary. Ponadto w każdy piątek specjalne magazynowe wydanie Dziennika Gazety Prawnej w całości z tekstami społeczno-ekonomicznymi.
Gazetę wzbogacają praktyczne dodatki dla specjalistów, niedostępne w kioskach: Księgowość i Podatki, Rachunkowość i Audyt, Firma i Prawo, Samorząd i Administracja, Prawnik, Kadry i Płace, Ubezpieczenia i Świadczenia. NOWOŚĆ 2021 r. dodatki Biuro Rachunkowe i Księgowość Budżetowa (dostępne raz w miesiącu). Dodatkowo publikujemy wyjątkowo cenione przez Czytelników specjalne dodatki dotyczące najważniejszych zmian, nowych rozwiązań, na gorąco odpowiadamy na pytania. Piszemy o pracy zdalnej, o tarczach antykryzysowych, o nowych przepisach do walki z epidemią, o sposobach walki z zatorami płatniczymi i nowych obowiązkach pracodawców. Zapewniamy bezpieczeństwo w stosowaniu zmieniającego się prawa.