W tym roku zlikwidowano 345 szkół – teoretycznie dyrektorzy skasowali 5,8 tys. etatów, w praktyce liczba nauczycieli spadła o 246; resort finansów przymierza się do odejścia od automatycznego zwiększania wydatków budżetowych o wskaźnik inflacji; na rynku usług prawnych trwa wojna – przybywa adwokatów, radców, notariuszy, zwiększa się konkurencja, więc samorządy chcą coś uszczknąć z tortu konkurencji; w systemie ewidencji pojazdów CEPiK jest taki bałagan, że nie spełnia on swojej funkcji, dlatego będą zmiany; rządy bardzo powoli odzyskują pieniądze włożone na początku kryzysu w ratowanie sektora bankowego; producenci telefonów komórkowych liczą, ile będzie ich kosztować wprowadzenie opłaty reprograficznej; w ciągu ostatnich pięciu lat o 100 tys. spadła liczba osób otrzymujących minimalne emerytury z ZUS; państwowa uczelnia musiała zamknąć kierunek podyplomowy, ponieważ studenci poczuli się oszukani niskim poziomem nauczania.
Dodatki: Gazeta prawna, Kadry i płace, Skrzydła biznesu, Ubezpieczenia i świadczenia..
UWAGA! Kupując wydanie elektroniczne, otrzymasz treść dostępną gdzie indziej wyłącznie dla prenumeratorów pisma drukowanego!
Dziennik Gazeta Prawna – codziennie obiektywne i rzetelne informacje z kraju i ze świata. Piszemy o tym, co dziś ważne i odpowiadamy na Wasze pytania – szczególnie te związane z obecnymi wyzwaniami tj. pandemia, praca zdalna. Na bieżąco wyjaśniamy zmieniające się przepisy. Wspieramy się wyjaśnieniami ministerstw i urzędów. Pomagamy unikać błędów i ostrzegamy, jakie są kary. Ponadto w każdy piątek specjalne magazynowe wydanie Dziennika Gazety Prawnej w całości z tekstami społeczno-ekonomicznymi.
Gazetę wzbogacają praktyczne dodatki dla specjalistów, niedostępne w kioskach: Księgowość i Podatki, Rachunkowość i Audyt, Firma i Prawo, Samorząd i Administracja, Prawnik, Kadry i Płace, Ubezpieczenia i Świadczenia. NOWOŚĆ 2021 r. dodatki Biuro Rachunkowe i Księgowość Budżetowa (dostępne raz w miesiącu). Dodatkowo publikujemy wyjątkowo cenione przez Czytelników specjalne dodatki dotyczące najważniejszych zmian, nowych rozwiązań, na gorąco odpowiadamy na pytania. Piszemy o pracy zdalnej, o tarczach antykryzysowych, o nowych przepisach do walki z epidemią, o sposobach walki z zatorami płatniczymi i nowych obowiązkach pracodawców. Zapewniamy bezpieczeństwo w stosowaniu zmieniającego się prawa.