Partie przegrały wyborczą partię: 80% głosów oddaliśmy na działaczy lokalnych; Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju chce raz na zawsze uregulować kwestie związane z rewitalizacją, z projektu założeń do ustawy wynika, że samorządy będą mogły stosować m.in. wywłaszczenie, prawo pierwokupu oraz podniesienie podatku; Waszyngton obawia się, że ujawnione wczoraj informacje na temat tajnych więzień CIA doprowadzą do kolejnej fali antyamerykańskich wystąpień na świecie; choć w 2015 r. pierwszy raz od wejścia do Unii akcyza nie wzrośnie, to paczka papierosów i tak podrożeje – o 20–50 gr; zaledwie 10 proc. tego, co potrafią uczniowie, jest zasługą tradycyjnych lekcji, znacznie istotniejszy wpływ na ich umiejętności mają wykształcenie rodziców, ich status społeczny i liczba książek dostępnych w domu; co dziewiąty Polak będzie marznął w niedogrzanym mieszkaniu, osiem lat temu problem dotyczył co trzeciego gospodarstwa.
Dodatki: Gazeta prawna, Samorząd i administracja, Prawo na co dzień.
UWAGA! Kupując wydanie elektroniczne, otrzymasz treść dostępną gdzie indziej wyłącznie dla prenumeratorów pisma drukowanego!
Dziennik Gazeta Prawna – codziennie obiektywne i rzetelne informacje z kraju i ze świata. Piszemy o tym, co dziś ważne i odpowiadamy na Wasze pytania – szczególnie te związane z obecnymi wyzwaniami tj. pandemia, praca zdalna. Na bieżąco wyjaśniamy zmieniające się przepisy. Wspieramy się wyjaśnieniami ministerstw i urzędów. Pomagamy unikać błędów i ostrzegamy, jakie są kary. Ponadto w każdy piątek specjalne magazynowe wydanie Dziennika Gazety Prawnej w całości z tekstami społeczno-ekonomicznymi.
Gazetę wzbogacają praktyczne dodatki dla specjalistów, niedostępne w kioskach: Księgowość i Podatki, Rachunkowość i Audyt, Firma i Prawo, Samorząd i Administracja, Prawnik, Kadry i Płace, Ubezpieczenia i Świadczenia. NOWOŚĆ 2021 r. dodatki Biuro Rachunkowe i Księgowość Budżetowa (dostępne raz w miesiącu). Dodatkowo publikujemy wyjątkowo cenione przez Czytelników specjalne dodatki dotyczące najważniejszych zmian, nowych rozwiązań, na gorąco odpowiadamy na pytania. Piszemy o pracy zdalnej, o tarczach antykryzysowych, o nowych przepisach do walki z epidemią, o sposobach walki z zatorami płatniczymi i nowych obowiązkach pracodawców. Zapewniamy bezpieczeństwo w stosowaniu zmieniającego się prawa.