e-Kiosk.pl - Gazeta Wyborcza Classic Wydanie Specjalne 4/2019 - Polish Your English

czytaj

Gazeta Wyborcza Classic Wydanie Specjalne

4/2019 - Polish Your English (26.09.2019)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
17.99 zł

Opis

"Polish Your English" – nowy magazyn "Gazety Wyborczej” do nauki języka angielskiego

Idiomy wykorzystywane w języku biznesowym, wskazówki dotyczące pisania e-maili i słówka przydatne w rozmowie na każdy temat – "Polish Your English" to 25 lekcji języka angielskiego dotyczących pracy, biznesu i współczesnego świata.

Magazyn zawiera porady gramatyczne, idiomy używane w języku biznesowym oraz zwroty przydatne w pracy. Są w nim również wskazówki dotyczące pisania e-maili, a także słowa i wyrażenia, którymi można się posłużyć w rozmowie na temat kina, sportu, muzyki, ekologii czy architektury.

Ponadto wydanie jest uzupełnione oryginalnymi tekstami z "The Wall Street Journal" – jednego z najpopularniejszych dzienników na świecie.

Specjalny magazyn przygotowany przez redakcję "Gazety Wyborczej" zawierający aktualne oraz ponadczasowe, archiwalne artykuły o artystce. W tekstach o Korze opowiadają m.in. Mariusz Szczygieł, Magdalena Środa, Sylwia Chutnik, Hanna Bakuła, Tomasz Raczek, Jerzy Owsiak i Zbigniew Hołdys.
Reporter Mariusz Szczygieł w edytorialu przypomina swoje pierwsze spotkania z Korą - „Rozmowa – cudo. Kora to najlepsza rozmówczyni jaką poznałem w życiu”. - Ludzie mają z Korą kłopot - mówi natomiast Henryka Bochniarz, bizneswoman i przyjaciółka Kory. - Wielu chciałoby ją zaszufladkować i mieć spokój. A Kora nas zmusza do zastanowienia się: co takiego w niej tkwi, dlaczego jest zjawiskiem? O niezliczonych wcieleniach wybitnej wokalistki, a jeśli kto woli „czarownicy”, opowiada rozdział „Tysiące twarzy, setki miraży”. Jest w nim Kora - sierota, Kora - w depresji, Kora - złośnica, Kora - anioł, Kora - rysowniczka, Kora - feministka i Kora artystka.
Poza tym w wydaniu m.in.: sny Kory opisane w książce Sipowicza, dzieje Maanamu, opowieść o Marku Jackowskim, płytoteka Kory i... dużo muzyki. Fragmenty jej piosenek, jak kto ich słucha, na czym polega artyzm Kory - wokalistki i autorki słów, oraz opowieść jej samej o piosence „Stoję, czuję się świetnie”. "Wyborcza Classic. Kora" zawiera też teksty o tym jak Kora nie dawała się chorobie, jej ostatnich dniach oraz nadziei, że okaże się kosmitką - " Ostatnie minuty są naprawdę magiczne. Planety szaleją. Wzywają Korę do siebie".

czytaj więcej zwiń opis