e-Kiosk.pl - Ruch Muzyczny 9/2021

czytaj

Ruch Muzyczny

9/2021 (06.05.2021)

Liczba stron: 52

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł
125,00 zł

Opis

W numerze między innymi:
O prawie autorskim w Polsce. Czy w wystarczający sposób chroni twórców? Jakie umowy podpisywać? Kto jest współtwórcą, a kto autorem opracowania?
Relacje z 9 Festiwalu Prawykonań w NOSPR, 33 Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów, 77 Sesji Musica Moderna, koncertów w Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii w Szczecinie, a także z „Fausta” Charlesa Gounoda w Opéra Bastille, „Hioba” Krzesimira Dębskiego w Polskiej Operze Królewskiej i spektaklu baletowego „Judyta/Syn marnotrawny/Święto wiosny” w Operze Bałtyckiej.
Recenzje nowych płyt Ruth Slenczynskiej, Renauda Capuçona, Nicoli Benedetti, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali, Bolette Roed i Arte dei Suonatori, „Polish Heroines of Music”, Kwartetu Śląskiego, zespołu Z lasu, Grzegorza Tarwida, filmu „Soul” („Co w duszy gra”), korespondencji Aleksandra Landaua z Jarosławem Iwaszkiewiczem oraz książki Anny Chęćki „Słuch metafizyczny”.
„W mojej pracy koncentruję się obecnie na tematach i problemach, które są niedostatecznie reprezentowane lub tłumione przez społeczeństwo i zapewne ma to związek z moimi życiowymi doświadczeniami” – mówi Ewie Szczecińskiej kompozytorka Kasia Głowicka.
Justyna Rudnicka o inscenizacji opery „Teodor Gentleman” Tadeusza Szeligowskiego podczas epidemii ospy we Wrocławiu w 1963 roku. Mariusz Gradowski o muzyce w serialach i serialach o muzyce. Olgierd Pisarenko o skrzypcach Stradivariusa, które Japonka Nejiko Suwa dostała od Josepha Goebbelsa.

„Ruch Muzyczny” to najstarsze i najważniejsze polskie czasopismo poświęcone muzyce poważnej wszystkich epok. Publikuje artykuły i komentarze dotyczące bieżącego życia muzycznego, relacje z koncertów, festiwali oraz spektakli operowych i baletowych, recenzje płyt, książek i nut, wywiady z muzykami, felietony, eseje o historii i współczesności muzyki klasycznej. Dla „Ruchu Muzycznego” piszą najlepsi polscy krytycy i publicyści muzyczni. Z pismem stale współpracują wybitni ilustratorzy i fotograficy.

czytaj więcej zwiń opis