W numerze między innymi:
Kogo obchodzi przyszłość muzyki? Agnieszka Szynk przeprowadza ankietę pośród znanych kompozytorek i kompozytorów rożnych pokoleń. Marcin Strzelecki pisze o wizjach muzyki w fantastyce naukowej.
Relacje z Festiwali: Chopin i jego Europa w Warszawie, WarszeMuzik, Ensemble Festival w Radziejowicach, Bayreuther Baroque oraz spektakli: „Pasja grecka” na Salzburger Festspiele, „Bluebeard’s Castle” na Edinburgh International Festival.
W dziale Zagranica o muzyce Islandii pisze Guðni Tómasson.
Recenzje 11 albumów, m.in. nagrań muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego w 90-lecie urodzin, „III Symfonii” Beethovena w wykonaniu historycznym, a także „Catching Ghosts” pożegnalnego albumu z Peter Brötzmannem, oraz książek: „Szymanowska” Danuty Gwizdalanki w serii Małych Monografii PWM, „Marysia Szymanowska” Marty Bacewicz, a także „Niechciani, nielubiani. Warszawski rap lat 90” Filipa Kalinowskiego.
Michał Bajer w cyklu „Łapanie za słowa” pisze o muzyce klasycznej w serialach HBO, a Kateryna Ziabliuk o ukraińskim jazzie.
Nowy odcinek cyklu „Wiktor Brégy. Historia artysty”.
„Ruch Muzyczny” to najstarsze i najważniejsze polskie czasopismo poświęcone muzyce poważnej wszystkich epok. Publikuje artykuły i komentarze dotyczące bieżącego życia muzycznego, relacje z koncertów, festiwali oraz spektakli operowych i baletowych, recenzje płyt, książek i nut, wywiady z muzykami, felietony, eseje o historii i współczesności muzyki klasycznej. Dla „Ruchu Muzycznego” piszą najlepsi polscy krytycy i publicyści muzyczni. Z pismem stale współpracują wybitni ilustratorzy i fotograficy.
czytaj więcej
zwiń opis