W podwójnym, wakacyjnym numerze między innymi:
„Nie chcę być rzuconym bezładnie atomem” – mówi w okładkowej rozmowie z Łucją Siedlik skrzypaczka, kuratorka i wykładowczyni Maria Sławek.
O muzycznych podróżach i turystyce. 10 fascynujących budowli muzycznych opisuje Maciej Kucharski. Z „Barokową Żyletą” rozmawia Mateusz Ciupka, z Jerzym Snakowskim Monika Pilch. Maciej Filipczuk pisze o o wędrowaniu za muzyką i z muzyką.
Relacje z festiwali: AżTak, Capella Angelica, Baltic Opera Festival, projektu „Renewable Music” w ramach warszawskich Ogrodów Muzycznych oraz ze spektakli: Tosca w Atenach, „Ifigenie” Glucka w Aix-en-Provence, „Nixon in China” w Berlinie, „Giulio Cesare in Egitto” w Wiedniu, „I love Chopin” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.
W korespondencji zagranicznej o muzyce portugalskiej pisze Małgorzata Grajter.
Recenzje płytowe, m.in. „Raj utracony” Pendereckiego na DVD, Katarina Livljanić i jej bałkańskie średniowiecze, symfonie Mendelssohna oraz rozczarowujący Liszt Goernera, oprócz tego wydania nutowe dzieł Rezy Valiego oraz Mała Monografia PWM Eugeniusza Morawskiego.
O konferansjerach w świecie muzyki klasycznej pisze Mateusz Ciupka. Cykl „Tajne/Muzyczne” kontynuuje Danuta Gwizdalanka.
Pocztówkę muzyczną z Teneryfy przesyła Anna Rusin.
„Ruch Muzyczny” to najstarsze i najważniejsze polskie czasopismo poświęcone muzyce poważnej wszystkich epok. Publikuje artykuły i komentarze dotyczące bieżącego życia muzycznego, relacje z koncertów, festiwali oraz spektakli operowych i baletowych, recenzje płyt, książek i nut, wywiady z muzykami, felietony, eseje o historii i współczesności muzyki klasycznej. Dla „Ruchu Muzycznego” piszą najlepsi polscy krytycy i publicyści muzyczni. Z pismem stale współpracują wybitni ilustratorzy i fotograficy.